Sprzęt medyczny do waporyzacji leczniczych konopi

Odkąd zalegalizowano stosowanie marihuany w celach leczniczych, liczba pacjentów decydujących się na terapię kannabinoidami stale rośnie. Dostępne w aptekach konopie to przebadany susz pozyskiwany z roślin uprawianych organicznie i w kontrolowanym środowisku. Choć sprzedawane na receptę kwiatostany wolne są od herbicydów, najbardziej popularna metoda ich konsumowania, czyli palenie, niesie ze sobą pewne ryzyko. Podczas procesu spalania wytwarzane są substancje szkodliwe dla dróg oddechowych i mające niekorzystny wpływ na ogólny stan zdrowia. Dlatego konopnym pacjentom często rekomenduje się zakup waporyzatora do suszu.

Przewaga waporyzacji nad paleniem marihuany medycznej

Waporyzacja to sposób na wziewne przyjmowanie kannabinoidów pod postacią pozbawionych dymu oparów. Podczas tego procesu susz marihuany medycznej podgrzewany jest do temperatury, w której dochodzi do odparowywania wybranych składników aktywnych, jednak na tyle niskiej, aby nie wywoływać zapłonu materiału roślinnego. Dzięki temu wydzielany vapor nie zawiera szkodliwego dymu. Nie dochodzi też do degradacji kannabinoidów, jak ma to miejsce podczas palenia suszu. Pozwala to dostarczać te same dawki cennych składników z mniejszych porcji konopi, co przekłada się też na spore oszczędności w długofalowej perspektywie,

Czy waporyzatory są bezpieczne?

Urządzenia uznanych producentów wykonane są z materiałów niezagrażających zdrowiu pacjenta i odpornych na działanie wysokich temperatur. Droga, którą przelatuje uwalniany vapor, czyli tzw. ścieżka pary, jest odseparowana ok elektroniki sterującej grzaniem komory na susz, dzięki czemu pacjent zyskuje pewność, że wdychane powietrze wolne jest od zanieczyszczeń. Istotne, aby wyposażyć się w waporyzator marki, która cieszy się dobrą opinią. Przykładem świeci producent vaporizerów Storz&Bickel. To firma, która od przeszło dwóch dekad dostarcza najwyższej klasy urządzenia do inhalowania oparów medycznej marihuany.

Atestowane waporyzatory medyczne Storz&Bickel

Marka z niemieckim rodowodem produkuje skuteczny i niezawodny sprzęt do waporyzacji suszu i skoncentrowanych form Cannabis. Na szczególną uwagę zasługują dwa modele, stacjonarny waporyzator Volcano Medic 2 oraz przenośny vaporizer Mighty Medic. To urządzenia medyczne przeznaczone do użytku domowego, które mogą być też wykorzystane do terapii w gabinetach lekarskich. Posiadają liczne atesty potwierdzające wysoki poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z nich. Ponadto, Storz&Bickel może się pochwalić międzynarodowymi certyfikatami ISO 9001 i ISO 13485 świadczącymi o najwyższych standardach produkcji.

Gdzie kupić medyczny waporyzator Storz&Bickel?

Najlepszym miejscem do zaopatrywania się w inhalatory suszu są miejsca specjalizujące się w sprzedaży sprzętu do waporyzacji. Choć wiele stron internetowych oferuje wysyłkę urządzeń marki Storz&Bickel, tylko nieliczne mają w ofercie atestowane modele Mighty Medic i Volcano Medic 2. Jednym z miejsc, w których można zamówić sprzęt medyczny do inhalowania kannabinoidów jest sklep z waporyzatorami www.vaporroom.pl, który kupującym oferuje doradztwo i pomoc w wyborze właściwego urządzenia. To miejsce przyjazne klientom, gdzie można skorzystać z doświadczenia osób zaznajomionych z tematyką waporyzacji od wielu lat.