Trener personalny online – czy to ma sens?

W dobie szeroko pojętej komunikacji i edukacji przez internet na popularności zyskały również treningi online. Spory wpływ na rozwój tego trendu miały ostatnie dwa lata, gdy z konieczności musieliśmy zamknąć się w domach. Paradoksalnie okazało się, że wiele osób skorzystało na nowych formach aktywności. Czy obecnie są one warte kontynuacji? Czy trener personalny online jest w stanie zapewnić wymierne rezultaty ćwiczeń? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

1. Trener personalny online – jak to działa?

2. Zalety treningów online

3. Praca z trenerem personalnym online – jak wybrać?

Trener personalny online to dobry wybór dla kilku grup osób. Z jego oferty skorzystają nie tylko ci, którzy z jakichkolwiek powodów nie mogą dotrzeć na siłownię, ale również osoby zapracowane, często wyjeżdżające służbowo lub z nieregularnym harmonogramem dnia.

Trener personalny online – jak to działa?

Czym właściwie zajmuje się specjalista działający w zawodzie trenera personalnego? To osoba, która ma wiedzę i kompetencje, by przygotować dla ciebie indywidualny plan treningowy oraz zaproponować optymalny sposób żywienia. Służy także poradami co do suplementacji i wskazówkami treningowymi. Jak więc widać, to zadania, które można realizować także za pośrednictwem internetu.

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, czy lepiej ćwiczyć z własnym trenerem personalnym na konkretnej siłowni czy skorzystać z możliwości, jakie daje indywidualne podejście gwarantowane przez trening online. Z pewnością liczą się regularne treningi – to, w jaki sposób je osiągniesz, to kwestia twoich osobistych preferencji.

Zalety treningów online

Nie sposób natomiast zakwestionować zalet, jakie ma trening personalny online. Przede wszystkim daje on dużą wygodę. Trening personalny online możesz dopasować do swojego planu dnia, bez konieczności dojazdu we wskazane miejsce. Nawet, gdy musisz gdzieś wyjechać (służbowo lub na wakacje), nie oznacza to konieczności rezygnacji ze spotkania treningowego. Aby ćwiczyć, też nie potrzebujesz specjalnego sprzętu – wykorzystasz to, co masz akurat do dyspozycji.

Kolejnym plusem jest stały kontakt. Masz pytania? Po prostu piszesz – sprawdź, co oferuje w tym zakresie trener online FitFamily24.pl. To ważne, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości lub niejasności.

Praca z trenerem personalnym online – jak wybrać?

Treningi personalne online należy dobierać podobnie jak standardowe formy ćwiczeń. Liczy się przede wszystkim poziom doświadczenia trenera oraz jego umiejętności dopasowania aktywności do twoich potrzeb i stopnia zaawansowania. Działanie zgodnie z planem treningowym powinno być maksymalnie zindywidualizowane, aby nie tylko dawać wymierne rezultaty, ale również… przyjemność.