Turnusy rehabilitacyjne – co warto wiedzieć?

Świadomość na temat działania i przede wszystkim realnych możliwości naszego ciała wzrasta. Staramy się więc działać profilaktycznie – zatroszczyć się o jego stan, zanim pojawią się niepokojące objawy. Właśnie dlatego turnusy rehabilitacyjne to dzisiaj nie tylko wsparcie w powrocie do zdrowia po chorobie czy kontuzji, ale także sprawdzony sposób na ich uniknięcie. Coraz częściej korzystają więc z nich osoby przemęczone nadmiarem obowiązków i zatroskane swoim stanem zdrowia. Podpowiadamy, czym właściwie są turnusy rehabilitacyjne i kiedy warto o nich pomyśleć.

Turnusy rehabilitacyjne to kilku- lub kilkunastodniowe pobyty w ośrodkach umiejscowionych w odległości kilkudziesięciu kilometrów od dużego miasta. Wypoczywającym towarzyszą piękne okoliczności przyrody. W tym czasie nie tylko odpoczywają, ale również korzystają z zabiegów fizjoterapeutycznych – dopasowanych do indywidualnych potrzeb i wykonanych przez pracujących na miejscu doświadczonych specjalistów. Okazuje się więc, że to szansa na połączenie wyjątkowej formy dbałości o zdrowie i efektywnego wypoczynku, które pozwala zdystansować się do codziennej gonitwy.

Turnusy rehabilitacyjne

Turnusy rehabilitacyjne – co to takiego?

Trafiając na dobrze zorganizowany turnus rehabilitacyjny, powinieneś znaleźć się w miejscu, które umożliwi ci wypoczynek i skorzystanie z profesjonalnych zabiegów fizjoterapeutycznych dostosowanych do twoich potrzeb. Zajęcia i zabiegi mogą odbywać się formie indywidualnej lub grupowej (w zależności od wykupionego pakietu). Można więc wnioskować, że to rozwiązanie szczególnie dla osób po przebytej chorobie czy kontuzji, które potrzebują dalszego wspierania w dążeniu do pełnego zdrowia. Okazuje się jednak, że korzystają z nich także te osoby, które na co dzień bardzo dużo pracują, żyją w ciągłym pośpiechu i zmagają się z permanentnym stresem. W ich przypadku szczególnie ważna jest profilaktyka i zapobieganie rozwojowi nieprzyjemnych schorzeń wynikających z chronicznego zmęczenia.

Po co powstały turnusy rehabilitacyjne? Ich organizacja ma sprawiać, że uczestnicy zyskają znacznie lepsze samopoczucie. Poprzez realizowany program istotnie usprawnią działanie swojego ciała, co przełoży się na większy komfort podczas wykonywania codziennych czynności. W ten sposób uda im się zwiększyć poczucie własnej sprawczości, które ma ogromne znaczenie w procesie dążenia do zdrowia. To jednak nie wszystko – są bowiem realizowane w wyjątkowych miejscach, z dala od zgiełku miasta i w pięknych okolicznościach przyrody. Ma to ogromne znaczenie dla układu nerwowego, który na skutek kontaktu z nadmiarem bodźców może być istotnie przesilony. Turnusy rehabilitacyjne mają być więc okazją do złapania oddechu i obniżenia poziomu stresu.

Turnusy odchudzające

Należy również podkreślić, że turnusy rehabilitacyjne mają pobudzać do działania. W ich planie nie powinno więc zabraknąć sporej dawki aktywności fizycznej. To istotne z perspektywy redukcji nagromadzonego w ciele stresu, ale także szansa na poprawę wydolności i ogólnej odporności organizmu. W trakcie pływania, treningów na siłowni czy spacerów po górskich szlakach wydzielane są endorfiny, które pomagają nam rozprawić się z uczuciem zmęczenia. Dobrze zorganizowane turnusy rehabilitacyjne to rozwiązania podchodzące do człowieka w sposób holistyczny, uwzględniający zarówno ciało, jak i psychikę.

Hotel Ustroń – turnusy rehabilitacyjne w górach

Jeśli zależy ci na zatroszczeniu się o siebie zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, turnusy rehabilitacyjne w górach mogą okazać się dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. Nie masz narzuconych ram czasowych i samodzielnie wybierasz zabiegi, mając możliwość konsultacji z doświadczonym fizjoterapeutą. Hotel Mazowsze MEDI-SPA zapewnia niezwykle szeroką ofertę, w której z pewnością znajdziesz propozycje idealnie dopasowane do twoich potrzeb.

Ustroń noclegi

Turnusy rehabilitacyjne w hotelu Mazowsze MEDI-SPA to szansa na odpoczynek w wygodnych warunkach i pięknym otoczeniu przyrody. Zatrudnieni specjaliści oferują ci szereg profesjonalnych zabiegów, które pomogą ci odzyskać siły witalne i wyraźnie poprawić samopoczucie. Zapewniają obsługę na najwyższym poziomie i z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego wysokiej klasy. Wszystko to natomiast w otoczeniu urokliwych gór, których widok z pewnością pozytywnie wpłynie na twój nastrój.