Uwolnij umysł! Najlepsze aplikacje do medytacji na smartfona

Cichy, spokojny umysł. Brak natrętnych myśli i pełna koncentracja – można je osiągnąć, regularnie uprawiając medytację. Jest to stan wyciszenia i obserwacji tego, co dzieje się we wnętrzu każdego człowieka. Jak go osiągnąć? Dzięki aplikacjom do medytacji na smartfona można w jednej chwili wyciszyć się i osiągnąć zen – wystarczy kilka kliknięć.

Wcześniej medytacja uchodziła za coś bardzo wyjątkowego, egzotycznego i trudnego do osiągnięcia. W naszej kulturze stanowiła tajemnicę, ponieważ niewiele było wiadomo na jej temat. Teraz można skorzystać z ogromnych zasobów informacji i dowiedzieć się, na czym dokładnie polega, a poprzez praktykowanie – osiągnąć błogi stan wyciszenia.

Aplikacje mobilne do medytacji

Spośród wielu propozycji trudno wybrać jedną. W przypadku tego zestawienia warto się kierować nie tylko opiniami użytkowników, ale także możliwościami, jakie pozwala osiągnąć aplikacja. Skupiliśmy się również na sposobie obsługi – interfejsie i czytelności aplikacji mobilnych. Wszystkie aplikacje można pobrać na telefony na abonament i na kartę.

1. The Percent Happier

Pierwszą propozycją jest „The Percent Happier”. Aplikacja wyróżnia się na tle innych bardzo czytelnym i przyjemnym dla oka interfejsem. Oferuje użytkownikowi dostęp do kilkuset rodzajów medytacji. Osoba korzystająca z aplikacji jest instruowana przez przewodnika, co pozwala w krótkim czasie osiągnąć stan odprężenia. Można również skorzystać z podcastów, w których wypowiadają się specjaliści z dziedziny medytacji.

2. Headspace

Kolejną aplikacją jest „Headspace”. Pozwala wejść w świat medytacji zarówno początkującym osobom, jak i tym, które znają już to zagadnienie. Program umożliwia skorzystanie z sesji o różnej długości. W „Headspace” znajdziemy również artykuły o medytacji, a także możliwość odtwarzania muzyki, która pomaga się odprężyć. Aplikacja jest dostępna w wersji podstawowej i rozszerzonej.

3. Calm

Ta prosta nazwa znakomicie odnosi się do opcji, jakie oferuje aplikacja. Łatwy w obsłudze i czytelny interfejs ułatwia nawigowanie po najważniejszych trybach pracy. „Calm” umożliwia dostosowanie aplikacji do potrzeb użytkownika – medytacja może dotyczyć stresu, niepewności lub po prostu przydać się w utrzymaniu dobrego nastroju. Jednym z najbardziej docenianych trybów jest moduł odpowiadający za fakturę muzyczną. Obejmuje on przyjemne dla ucha dźwięki, a także historie opowiadane przez samego Matthew McConaugheya, które znakomicie wprowadzają w odpowiedni nastrój przed snem.

Aplikacje do medytacji na telefony na abonament i na kartę

Telefony na abonament i na kartę z odpowiednim pakietem Internetu, pozwolą korzystać z aplikacji do medytacji bez zakłóceń. Dzięki ogólnopolskiemu zasięgowi sieci LTE będziemy mogli medytować z pomocą aplikacji niezależnie od lokalizacji, w której się znajdujemy. Telefony na abonament, oferowane przez dostawców INEA, Play, czy T-Mobile, zapewniają duży pakiet GB Internetu z niskim limitem transmisji danych. Dodatkowym atutem jest roaming zagraniczny, oferujący ten sam pakiet SMS-ów, nielimitowanych rozmów czy MMS-ów, niezależnie od tego, w jakim kraju UE znajduje się użytkownik. Telefony na abonament ze świetnym zasięgiem, stabilnym łączem i w dogodnej cenie są najlepszą propozycją dla osób, które chcą korzystać z aplikacji do medytacji w każdych warunkach.