Wszystko co najważniejsze o depilacji laserowej

Depilację laserową można porównać do gry wideo, w której laser odnajduje pigment w skórze, znajdujący się u podstawy mieszka włosowego. Po zlokalizowaniu korzeni mieszków włosowych, w których znajdują się komórki macierzyste, dochodzi do zmiany energii świetlnej w ciepło, która „eksploduje” doprowadzając do obumarcia włosa i w efekcie jego wypadnięcia. Tak w telegraficznym skrócie można opisać usuwanie owłosienia laserem. Jednak cały proces jest nieco bardziej złożony, ponieważ aby skutecznie pozbyć się niechcianych włosów, laser musi być ustawiony w taki sposób, aby mógł precyzyjnie namierzyć pigment.

Jak skutecznie przygotować się do depilacji laserowej?

Specjaliści zalecają, aby przed depilacją laserową nie wykonywali woskowania ani innych zabiegów powodujących naruszenie włosów u nasady, ponieważ aby laser mógł wykonać swoją prace prawidłowo potrzebuje korzeni mieszków włosowych. Następnie na dzień lub dwa przez wizytą w salonie należy ogolić te partie ciała, które będą poddane depilacji. Ważne jest, żeby nie robić tego w tym samym dniu co umówiony zabieg.

Jakie są skutki uboczne depilacji laserem?

W tym miejscu należy uściślić, że istnieją spodziewane skutki uboczne i skutki niepożądane. Depilacja laserowa Kraków bardzo często wiąże się z wystąpieniem niewielkiego obrzęku i jest to w zupełności normalne, podobnie jak drobne guzki przypominające gęsią skórkę. Jest to spowodowane uszkodzeniem mieszków włosowych pod skórą. Czasami można także zauważyć małe czarne plamki, „wychodzące” ze skóry, które są mylone z pojawianiem się nowych włosów, jednak w rzeczywistości to wypadające stare, co stanowi znak, że depilacja została przeprowadzona skutecznie. Jeśli chodzi o niepożądane skutki uboczne to obejmują one pęcherze, strupy, przebarwienia i hipopigmentację, która na szczęście nie zawsze jest nieodwracalna. W takim przypadku niezwłocznie należy użyć kremu z z kortyzonem 1 proc.

Czy depilacja laserowa boli?

W zasadzie odpowiedzi na to pytanie jest tyle, ile osób wykonujących zabieg depilacji laserem. W ostatnich latach same lasery stały się coraz lepsze, a wiele z nich zapewnia wystarczające chłodzenie, minimalizujące wszelkie uszkodzenia skóry i zmniejszające ryzyko powstawania przebarwień. Bardzo często urządzenia są wyposażone w narzędzia łagodzące uczucie bólu. Zawsze też, po depilacji, można użyć specjalnego kremu. Wiele kobiet, ale również mężczyzn decyduje się na usuwanie owłosienia laserem przez sezonem wakacyjnym, jednak należy pamiętać o tym, że bezpośrednio po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych.