Wybór maski antysmogowej – dlaczego właśnie Respro?

Eksperci alarmują: zanieczyszczenia powietrza niszczą Twoje zdrowie! Jeśli więc potrzebujesz maski wielokrotnego użytku, którą można wyposażyć w filtry chroniące użytkownika przed oparami, spalinami i innymi lotnymi gazami, a także kurzem, dymem, alergenami i wirusami, postaw na produkty marki Respro.

Eksperci alarmują: zanieczyszczenia powietrza niszczą Twoje zdrowie! Jeśli więc potrzebujesz maski wielokrotnego użytku, którą można wyposażyć w filtry chroniące użytkownika przed oparami, spalinami i innymi lotnymi gazami, a także kurzem, dymem, alergenami i wirusami, postaw na produkty marki Respro.

Skuteczna ochrona i potwierdzona jakość

Maseczki antysmogowe Respro zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej chronić użytkownika. Przede wszystkim zastosowano w nich wymienny filtr kombinacyjny Hepa-Type + DACC. Strukturę pierwszego typu wypełniają elektrostatycznie naładowane włókna, które odznaczają się wysoką skutecznością działania. Przyciągają nawet najmniejsze szkodliwe cząsteczki o średnicy 0,02 mikrometra. W praktyce oznacza to, że wychwytują i skutecznie zatrzymują bardzo niebezpieczne cząstki PM 10 i PM 2,5. Drugi rodzaj filtra bazuje na właściwościach aktywnego węgla. Dzięki temu dobrze chroni przed spalinami, kwaśnymi gazami, tlenkami, niebezpiecznymi aerozolami i substancjami chemicznymi, które są obecne w powietrzu. Połączenie tych dwóch technologii daje skuteczną ochronę, którą potwierdzają certyfikaty.

Maski antysmogowe Respro uzyskały pozytywną opinię Centralnego Instytutu Ochrony Pracy (CIOP) w Łodzi. Są zgodne z normą EN149:2001 + A1:2009 dotyczącą półmasek filtrujących, mają Deklarację Zgodności oraz znak CE. Dzięki temu wiadomo, że są to środki, które działają skutecznie i bezpiecznie.

Maseczki przeciwsmogowe ze specjalnymi technologiami

Na szczególne uznanie w maseczkach przeciw zanieczyszczeniom od Respro należą zastosowane w nich nowoczesne technologie. Chodzi m.in. o:

 • boczne panele i specjalne otwory wokół konstrukcji maski, które pozwalają na naturalny przepływ powietrza;
 • dwa zawory wydechowe do szybszego odprowadzania pary wodnej, ciepła i dwutlenku węgla;
 • wytrzymałe mocowania na rzep, który nie krępuje ruchów i dobrze przylega do każdej budowy głowy;
 • wzmocnione szwy i podwyższona odporność na rozdarcia oraz uszkodzenia mechaniczne;
 • wysokogatunkowy materiał, który sprawia, że noszenie maski jest bardzo komfortowe;
 • niezwykle trwały nosek wykonany ze specjalnej odmiany aluminium;
 • anatomiczny kształt;
 • prosty system mocowania filtrów, który ułatwia ich wymianę.

Zastosowane technologie nie krępują ruchów twarzy i ust oraz pozwalają na używanie maski przeciwsmogowej w każdych warunkach, do każdej aktywności i w szerokich zakresach temperatur.

Maska przeciwsmogowa Respro w wielu rozmiarach i wzorach

Użytkownicy masek antysmogowych często narzekają na to, że są niewygodne i nieładne. Ta kwestia nie dotyczy masek Respro. Producent zadbał o to, aby każdy mógł dobrać odpowiedni jej rozmiar do wymiarów swojej głowy i twarzy. Maski Respro dostępne są w czterech rozmiarach: S, M, L, XL. W celu dokładnego dopasowania środka ochrony należy dokonać trzech pomiarów:

 • obwodu głowy,
 • obwodu szyi,
 • długości od oka do podbródka.

Warto precyzyjnie zmierzyć te części, ponieważ odstająca maska będzie bezużyteczna, a zbyt ciasno przylegająca po prostu niewygodna.

Maski przeciwsmogowe Respro są dostępne w wielu wzorach, dzięki czemu można je zakładać do różnych stylizacji. Na przykład niezwykle lekka i komfortowa maska Ultralight utrzymana w prostym wzornictwie pasuje do eleganckiego garnituru. Z kolei maska CE Cinqro w militarnym stylu spodoba się fanom sportów ekstremalnych. Respro ma także propozycje typowe dla kobiet. Nowoczesna maseczka CE Cinqro Pink będzie doskonałym wyborem w czasie treningów w centrum miasta.

Niezbędne akcesoria, które przedłużają trwałość

Jeśli chcesz, aby maska antysmogowa służyła Ci długo, musisz pamiętać o regularnej wymianie filtrów oraz jej czyszczeniu. Dlatego Respro oferuje atrakcyjne cenowo zestawy oryginalnych filtrów do masek antysmogowych tej marki. Każdorazowo po użytkowaniu filtr należy zdezynfekować bakteriobójczym, hipoalergicznym środkiem o nazwie handlowej Respro Sanitiser. Sam shell maski nadaje się do prania.

Dzięki takim czynnościom maska antysmogowa posłuży długo i będzie wyglądać cały czas jak nowa.