Wygodne fotel to podstawa dobrego samopoczucia

Siedzenie jest główną czynnością wykonywaną przez pracowników i odpowiada za większość działań angażujących. Jest to również nieodłączny element codziennego życia wielu osób. W wielu miejscach pracy znajdują się siedziska, ale nie wszystkie są ergonomiczne. Jest to wymyślny sposób na powiedzenie, że jest on przeznaczony dla osób z bólem pleców i innymi problemami zdrowotnymi.

Dobry fotel to podstawa — zadbaj o wygodę i zdrowie

Siedzenie przez długi czas może prowadzić do bólu nóg, pleców i mięśni. W związku z tym wiele osób znajduje ulgę, kupując ergonomiczne fotel. Fotele te są “intuicyjne” dla większości osób, ponieważ pozwalają na swobodne poruszanie ramionami i zmniejszają napięcie w ramionach i górnej części pleców. Wybór odpowiedniego ergonomicznego fotela może uprzyjemnić codzienne czynności. Badania wykazały, że zły projekt foteli może prowadzić do obniżenia wydajności i pogorszenia zdrowia fizycznego. Zła konstrukcja fotela może prowadzić do dłuższego siedzenia. Może to prowadzić do chronicznego bólu pleców, bólów mięśni i słabego krążenia. Natomiast dobrze zaprojektowany fotel może zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować te problemy. Pozwalają one na wygodne siedzenie osobom bez ograniczeń fizycznych. Przeprojektowane siedziska mogą również zmniejszyć czas, jaki pracownicy spędzają na chodzeniu między miejscem pracy a krzesłem. To nie tylko zmniejsza obciążenie zdrowia pracowników, ale także minimalizuje niebezpieczne dla pracowników warunki chodzenia, takie jak wysoki poziom ciepła, wilgotności, zimna i kurzu, które mogą wpływać na poziom komfortu pracowników w tych środowiskach.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu fotela?

Przy zakupie fotela należy zwrócić uwagę na komfort siedzenia i aspekty medyczne. Warunki takie jak bóle poszczególnych części ciała i zła postawa mogą być złagodzone poprzez zmianę pozycji siedzącej. Dobrej jakości fotel powinno mieć wystarczające podparcie i wyściełanie, aby można było wygodnie siedzieć. Wybierz też fotel z regulowaną wysokością, dzięki czemu będziesz mógł zmieniać poziom wsparcia. Możesz również zmienić pozycję ramion podczas siedzenia na krześle, na przykład, jeśli masz ból górnej części ramienia. Sprawdź również, czy podczas siedzenia robi się cieplej lub zimniej, aby zobaczyć, czy zmienia to komfort siedzenia. Oprócz zdrowia, przy zakupie fotela warto pomyśleć również o stylu. Wiele krzeseł występuje w neutralnych kolorach i prostych wzorach. Takie fotele ergonomiczne są łatwe do dopasowania do wystroju pomieszczenia. Bez większego wysiłku można też zmienić kolor siedziska i oparcia. Dodatkowo siedzisko można łatwo zdjąć do czyszczenia lub wymienić, gdy tkanina się zużyje. Jest duży wybór foteli w tym też foteli ergonomicznych w jasnych kolorach i we wszelakich wzorach. Cena nie powinna być najważniejszym czynnikiem przy zakupie krzeseł (oczywiście w miarę rozsądku). Na wyprzedaży lub w sklepach firmowych jest wiele niedrogich opcji.

Wybór odpowiedniego fotela ergonomicznego może sprawić, że codzienne czynności będą bardziej komfortowe, a także poprawić stan zdrowia poprzez poprawę postawy. Odpowiednie połączenie komfortu, korzyści zdrowotnych i stylu może znacznie ułatwić wybór ergonomicznego fotela.