Zastanawiasz się, czy pralka przemysłowa przyda się w Twojej firmie? Oto 3 powody, dla których warto ją mieć.

Prowadzisz firmę, w której codziennie wykorzystujesz proces prania do właściwego zorganizowania pracy i utrzymania czystości? Chcesz zwiększyć wydajność i przyspieszyć pracę? Zależy Ci na tym, aby firma kojarzyła się z porządkiem i higieną? Dowiedz się, dlaczego pralka przemysłowa będzie idealnym rozwiązaniem do Twojej firmy, poprawi jej renomę i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

1. Czym są pralki przemysłowe?

2. W jakich działalnościach sprawdzi się pralka przemysłowa?

3. Czym pralka przemysłowa różni się od zwykłego, domowego urządzenia piorącego?

4. Jaką pralkę wybrać, aby spełniała oczekiwania i wymogi Twojej firmy?

pralka przemysłowa

Czym są pralki przemysłowe?

Pralka przemysłowa to nic innego, jak urządzenie do prania stosowane przy zdecydowanie większym zapotrzebowaniu przerobowym, niż te domowe. Dostosowane jest do wykorzystywania przy większej ilości wsadu, niż pralki używane w domach zwykłych osób, niezajmujących się prowadzeniem firm. Pralka przemysłowa jest zatem maszyną profesjonalną, mającą inne parametry, zakres funkcji oraz gabaryty, a przez to również nieco inne zastosowanie.

W jakich działalnościach sprawdzi się pralka przemysłowa?

Zastanawiasz się, czy pralka przemysłowa będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojej firmy? Jeśli codziennie zmagasz się wraz ze swoimi pracownikami z dużą ilością prania, a pralka domowego użytku musi być odpalana wielokrotnie w ciągu dnia, to zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup pralki przemysłowej. Również zajmowanie się branżą, której wynikiem są zabrudzenia nietypowe lub ciężkie do usunięcia, jest solidną podstawą do przemyślenia decyzji o kupnie pralki przemysłowej.

Urządzenie profesjonalne sprawdzi się w usługach takich jak:

  • Hotel, pensjonat, motel – pralka przemysłowa, dzięki mnogości swoich funkcji, pozwala na dobranie zdecydowanie większej ilości parametrów, niż pralki domowe. Dzięki temu masz pewność, że pościel i ręczniki gości odwiedzających Twój hotel będą zawsze świeże i pachnące.
  • Żłobek, przedszkole, punkt opieki – wiemy dokładnie, w jak zawrotnym tempie potrafią zabrudzić swoje otoczenie małe dzieci. Obrusy ze stolików, poduszki i pościel, ubrania, pidżamki, maskotki, ręczniczki. Tak ogromnej ilości prania nie warto robić w pralce domowej, ponieważ staje się to przy większej ilości maluchów zupełnie nieekonomiczne. Waga wsadu przewyższająca nawet 20 kg z pewnością pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.
  • Restauracja – trudne do usunięcia zabrudzenia z wina, sosów czy innych barwiących pokarmów i napojów z pewnością zostaną skuteczniej i taniej usunięte, gdy zajmie się tym pralka przemysłowa. Możliwość stosowania bardziej skomplikowanych programów, regulacja obrotów bębna, a także dopływu środków piorących i wody na każdym etapie prania, sprawi, że rzadziej będziesz musiał wymieniać obrusy, ręczniki i inne tekstylia na nowe, a co za tym idzie – zaoszczędzisz pieniądze.

Czym pralka przemysłowa różni się od zwykłego, domowego urządzenia piorącego?

Pierwszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest wielkość wsadu, jaki może być jednorazowo doczyszczony w pralce przemysłowej. Możemy znaleźć urządzenia, które pojemnością będą przypominać pralki domowe, ale również takie, których zasobność oscylować będzie w okolicach nawet 60 kg. Pomyśl, ile czasu, energii, pracy i pieniędzy zaoszczędzisz, wstawiając jedno duże pranie, zamiast 8 – 10 mniejszych.

Drugi parametr to możliwości, jakie daje pralka przemysłowa, w zakresie ustawień prania oraz poszczególnych jego etapów. W każdej chwili możesz zmienić zakres dopływu wody, detergentu oraz obrotów bębna, dostosowując je do konkretnego rodzaju prania i stopnia zabrudzenia. Pralki domowe posiadają ustawienia na kilka zaledwie gatunków materiałów, podczas gdy pralka przemysłowa ma ich dziesiątki, co ułatwia dobór odpowiedniego programu prania, by faktura nie straciła koloru, zachowała swoje właściwości i nie uległa zniszczeniu.

Kolejna różnica w omawianych typach urządzeń piorących jest awaryjność i dostępność serwisu. Kiedy w domu zepsuje się pralka – niejednokrotnie trzeba czekać na fachowca kilka dni, ponieważ ich dostępność jest ograniczona, podobnie jak części zamiennych do ewentualnej wymiany. Nie wyobrażasz sobie, aby w firmie awaria trwała tak długo, bo utrudniłoby lub wręcz uniemożliwiłoby Ci sprawne funkcjonowanie i pracę? Nie martw się! Dostępność części zamiennych i serwisu do pralek przemysłowych znacznie przewyższają domowe odpowiedniki, więc utrudnienia będą mogły być zażegnane w tempie ekspresowym, by ominął Cię stres opóźnień i utrudnień związanych z uszkodzeniem.

Jaką pralkę wybrać, aby spełniała oczekiwania i wymogi Twojej firmy?

Na początku musisz zastanowić się, jakie ilości prania potrzebujesz robić, a także jakiego ono będzie typu (materiał, rodzaj zabrudzeń). Oszacuj ilość miejsca, jakie chcesz przeznaczyć na wstawienie nowego sprzętu, abyś mógł odpowiednio dostosować przestrzeń pod nowy nabytek. Firma GP Pralnia posiada bogaty wybór urządzeń pralniczych, a także suszarek, prasowalnic i innych produktów niezbędnych w firmach, w których użytkuje się dużo tekstyliów. Zapoznaj się z ofertą na stronie internetowej GP Pralnia, jeśli pojawią się pytania lub nie będziesz pewien, które urządzenie będzie najbardziej odpowiednie dla Twojej firmy – chętnie pomożemy w wyborze, abyś był w pełni usatysfakcjonowany.