Zastosowania i korzyści kwasu hialuronowego w kosmetologii i medycynie

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która występuje w ludzkim organizmie. Do jego charakterystycznych cech należy zdolność do zatrzymywania wilgoci w skórze wilgoci. Pojedyncza cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże nawet kilkaset wody, przez co substancja ta bardzo dobrze sprawdza się w różnych produktach kosmetycznych i preparatach zabiegowych. Ich głównym zadaniem jest przywrócenie skórze jędrności, blasku i odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Unikalne właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy pozwala przede wszystkim na utrzymanie integralności międzykomórkowej, dzięki czemu nadaje skórze elastyczności i sprężystości. Substancja ta bierze istotny udział w transporcie składników odżywczych, przez co wpływa a strukturę, objętość i wilgotność naskórka. Takie właściwości sprawiają, że kwas hialuronowy bardzo dobrze sprawdza się jako uniwersalny wypełniacz. Zabiegu z jego wykorzystanie mogą posłużyć do korekty zmarszczek i wyrównywania blizn, a także zmiany kształtu twarzy – np. poprzez modelowanie policzków, podniesienie opadających kącików ust czy zmianę wyglądu nosa, podbródka i łuków brwiowych. Kwas hialuronowy może być również stosowany na szyi, dekolcie czy dłoniach.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy wykorzystywany w kosmetologii i medycynie estetycznej jest pozyskiwany w procesie biofermentacji. Po kompleksowym oczyszczeniu i wysuszeniu substancja zyskuje formę proszku, a po dodaniu do niej wody przyjmuje postać łatwego aplikacji żelu. Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie w wielu zabiegach, takich jak chociażby lifting wolumetryczny twarzy. Właściwości tej substancji działają bardzo delikatnie, dzięki czemu może być używana nawet w przypadku skóry podrażnionej, skłonnej do zaczerwienień i wrażliwej. Kwas hialuronowy w formie żelu skutecznie przyciąga wodę do obszaru aplikacji, który zyskuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i wygładzenie. Poza podstawowym zastosowaniem składnik ten można wykorzystać także na inne sposoby. Zabiegi wykonywane z jego użyciem zahamowują proces powstawania zmian spowodowanych starzeniem oraz wytwarzają dla skóry barierę ochronną przed czynnikami atmosferycznymi. Jego wykorzystanie pozwala też na nawilżenie włosów oraz wzmocnienie paznokci.

miejsce na foto1

Najpopularniejsze zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy w formie żelu bardzo dobrze nadaje się do wypełniania ust, umożliwiając ich widoczne powiększenie, nawilżenie modelowanie kształtu, redukcję asymetrii czy nadanie objętości. Procedura kosmetologiczna z jego użyciem pozwala też na wygładzenie charakterystycznych zmarszczek palacza. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest realizowany w klinice medycyny estetycznej Anlaya, gdzie każdy pacjent może dokładnie poznać wszystkie zalecenia podczas konsultacji. Jego zastosowanie polecane jest osobom posiadającym zbyt małe lub wąskie wargi, którym zależy na ich efektownym uwydatnieniu. Obecnie dużą popularnością cieszy się też wypełnianie ust kwasem hialuronowym pod kątem ich nawilżenia. Procedura ta niweluje problem spierzchniętych, suchych i pozbawionych jędrności warg, przywracając im promienny i naturalny wygląd. Modelowanie ust przywraca im ponadto prawidłowy koloryt.

Możliwości wykorzystania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy należy obecnie do najczęściej używanych substancji w wielu zabiegach. Z procedur tego typu chętnie korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Kwas hialuronowy przynosi dobre rezultaty także w profilaktyce przeciwstarzeniowej, przez co zabiegi z jego wykorzystaniem mogą być realizowane u młodych osób. Celem procedury jest wówczas utrzymanie młodego, zdrowego wyglądu skóry. Do zastosowania kwasu hialuronowego nie występują większe przeciwwskazania. Zabiegi bazujące na preparatach zawierających ten składnik nie powinny być jednak wykonywane u kobiet w ciąży, a także osób ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Aby uniknąć potencjalnych powikłań, każda taka procedura jest poprzedzona specjalistyczną konsultacją oraz wywiadem z pacjentem.